Churchill, man van het lot
Hoe zou de wereld er uitzien zonder Hitler, Lenin en Mao? Zonder, om heel andere types te noemen, Thatcher en De Gaulle? Tegenwoordig zijn Poetin, Zelensky en Trump mannen van het lot. Churchill was dat in 1940.
Zijn biografie smelt samen met de wereldhistorie. Men kan de ene niet vertellen zonder de ander. Toen Churchill in 1940 tot het hoogste ambt werd geroepen in Groot-Brittannië, had hij al een lang journalistiek, politiek en militair leven achter de rug.
In deze cursus verkennen we zijn leven en nalatenschap aan de hand van prikkelende vragen: welke ambities had hij, waarom werd juist hij premier, hoe wist hij de oorlog te winnen en waarom verloor hij de verkiezingen van 1945? En: wat is het lot van een man van het lot?
Een cursus voor iedereen die geïnteresseerd is in geschiedenis en wereldpolitiek.
- 2 sessies van 1 uur en 30 min
Toon details
- 1: woensdag 16 sep 2026 - 10:00 – Heemraadssingel 275-277
- 2: woensdag 23 sep 2026 - 10:00 – Heemraadssingel 275-277
- € 42,00
- Jaap van Staalduine
- Heemraadssingel 275-277
Toon adres-info
- Heemraadssingel 275-277
3023 BE ROTTERDAM
NederlandMet openbaar vervoer:
Tramlijn 4, tramhalte Heemraadsingel
Metrolijn A, B of C, metrohalte Coolhaven
Met de auto:Beperkte parkeermogelijkheden en betaald parkeren van 09:00 tot 23:00 in de omgeving